Můžete se těšit

Pozor nová akce. na vás čeká:

Novinky z našeho Řemeslného pivovaru Morava.
V následujících dnech a měsících vám na čepu nabídneme další speciály z řady Pečetě sládků našeho Řemeslného pivovaru Morava a začneme tím, dá se říci pro znalce "skvostem" a to je "PORTER". Je to tmavé a silně chmelené pivo s příchutí sladu, které se od 18. století vařilo zejména v Anglii, v Prusku a v pobaltských zemích. V Anglii, také v Belgii jde o velmi tmavé pivo kvašeno spodně s více jak 5% objemového alkoholu, v Německu silnější, se 7-9 % alkoholu. Také v Polsku a pobaltských zemích má vyšší obsah alkoholu. Vyrábí se také jako svrchně kvašené, které jsou charakteristické vyšším ovocným aroma. Později z tohoto druhu piva vznikl druh piva zvaný STOUT. Porter, původně z Londýna, byl údajně takto nazván podle jeho obliby u poslíčků (anglicky porter). Charakteristika Porter Morava je, že je to pivo typu Baltic Porter, tedy silnějšícho charakteru s výraznou sladovo-kávovou chutí, vysokým obsahem objemového alkoholu, velmi výraznou hořkostí, tmavou barvou a bohatou krémovou pěnou s kávovým nádechem. Pivo je spodně kvašené a je vyrobené pouze z českých surovin!! Základní specifikace jsou: Extrakt původní mladiny (EPM) %:18,05 %, obsah alkoholu (objemový): 7,5 % obj. Hořkost (BU): 60,barva: 120 EBC a pH: 4,7, to pro znalce. A na Velikonoce již tradičně bude uvařeno "Zelené pivo" Tak "Na zdraví" a Dej Bůh štěstí

zpět na seznam akcí


Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

Šatlavy - Česká republika si vyhrazují právo na změnu cen, akcí, cen v nápojovém a jídelním lístku. Ceny nejsou závazné, jsou orientační.